OUR BLOG

Aileler en çok Primasol Hane Family Resort Oteli Tercih etti

11Nov

fvwFvw, 5-18 Ekim döneminde “Traveltainment” sitesi üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonlar doğrultusunda oluşturduğu Hotelmeter anketini yayınladı. Listeye yeni isimler dahil olurken Türkiye’den de pek çok otel listede yer aldı. İşte o oteller…

TurizmdeBuSabah

Alman seyahat acenteleri ve online arama motorları tarafından kullanılan “Traveltainment” üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonlar dikkate alınarak hazırlanan ve 14 günlük dönemleri kapsayan Hotelmeter, Alman turistlerin Türkiye, İspanya ve Yunanistan’da en çok tercih ettikleri otelleri ortaya çıkardı.

Türkiye listesinde birçok değişiklik yaşandı ve listeye Primasol Hane Family, Mary Palace, Paloma Oceana (Side’deki tüm otelleri) ve Limak Lara de Luxe & Resort da dâhil oldu. Listenin başında ise 4. sıradan yükselen Aydınbey Kings Palace yer aldı. Onu sırasıyla, 9. sıradan yükselen Side’deki Trendy Aspendos Beach ve Royal Dragon izledi. Aileler sırasıyla en çok Primasol Hane Family, Trendy Aspendos Beach ve Aydinbey Kings Palace’ı tercih ederken çiftlerin tercihi Aydınbey Kings Palace, Commodore Elite Suites ve Paloma Ocean’dan yana oldu.

İspanya’da ise Kanarya adaları merkezi kış destinasyonu olarak listede yer aldı. Lopesan Costa Meloneras tekrar listenin başına yükseldi. Sekizinci sırada yer alan Iberostar Playa Gaviotas, 2 numaraya yükselirken onu Sotavento Beach Club izledi. Alman turist aileler İspanya’da en çok Sotavento Beach Club, Hipotel Calar Millor Park ve Iberostar Playa Gaviotas Park’ı tercih ederken çiftler tercihlerini sırasıyla Lopesan Costa Meloneras, SBH Costa Calma Palace ve Iberostar Playa Gaviotas’tan yana kullandı.

Alman turistlerin Yunanistan’daki otel tercihlerinde de büyük değişiklikler yaşandı ve ilk 10 oteli içeren listeye 7 yeni isim girdi. Bu isimler Mitsis Faliraki Beach, Mitsis Rinela Beach, Costa Lindia Beach Resort, Ikaros Beach Luxury Resort & Spa, Kalithea Horizon Royal, Royal Belvedere ve LTI Asterias Beach Resort olarak sıralanırken listenin en üst sırasında Lyttos Beach yer aldı. Onu Lindos Princess Beach ve Mitsis Faliraki Beach izledi. Ailelerin en çok tercih ettiği ilk üç isim ise genel tercihle aynı oldu ve listenin ilk 3’ünde sırasında sırasıyla Lyttos Beach, Lindos Princess Beach ve Mitsis Faliraki Beach yer aldı. Çiftler ise daha çok, Lyttos Beach, Kalithea Horizon Royal ve the Mitsis Faliraki Beach’i tercih etti.

LIVE TEST